Homeopatie

Homeopatie je velmi rozšířená léčebná metoda ve všech vyspělých zemích a její obliba stoupá i u nás. Jedná se o metodu 200 let starou, jejímž zakladatelem byl německý lékař Samuel Hahnemann.

K výrobě léků se používají výtažky z různých přírodních látek, minerálů, rostlin i živočichů ve velmi zředěném stavu. Dnes, stejně jako dříve, homeopaté tvrdí a prokazují homeopatické výhody léčby oproti klasické medicíně spočívající v možnosti léčby chronických chorob s vyloučením vedlejšího efektu léků. V přísném, rychlém a nenásilném odstranění akutních nemocí na základě znalosti účinků každého léku.

Homeopatie se dívá na organismus jako celek a díky tomu si poradí i s tzv. "nevyléčitelnými choroby" jako jsou alergie, ekzémy, nespavost, únava nebo sklon k opakovaným infekcím. Klienti navíc získávají zvýšenou odolnost proti akutním nemocem či různým formám stresu.

 

Homeopatický lék

  • vybírá homeopat pro každého člověka a jeho potíže zvlášť. Tato činnost je velmi náročná a proto ji může s úspěchem vykonávat jen vzdělaný homeopat. Pro kvalitnější diagnostiku se používá odborná literatura, Materia Medica, Repertorium nebo počítačové programy.

Česká lékařská komora uznává homeopatii jako léčebnou metodu od r. 1993. Homeopatické preparáty neobsahují žádné škodlivé látky a působí velmi jemným způsobem na organismus. Vhodně zvolené homeopatikum způsobuje nenásilné a přirozené vyléčení akutních i chronických potíží. Homeopatika jsou dostupné v lékárnách bez receptu a v anglických, rakouských a dalších internetových obchodech. Zasílají se poštou, většinou do 3 dnů po objednání.

Tags: