Druhy tkáňových solí a jejich účinky

Kali Phos - Kalium Phosphoricum

Energie, výživa mozku a nervů. Základní prostředek proti únavě, podporuje koncentraci a paměť. Pomáhá studentů v období zkoušek, nesoustředěnost ve škole.Nedostatek energie se projevuje neklidem, podrážděností, nespavostí, hyperaktivitou, depresí. Pomáhá starým lidem s únavovými bolestmi v končetinách,poruchy krátkodobé paměti (pamatují si co bylo před 20 lety, ale ne co bylo včera). 

Nat Sulph- Natrium Sulphuricum

Detoxikace jater, lymfatického systému a střev. Vylučuje nadbytečnou vodu spolu s toxiny z organismu. Pomáhá při svědění kůže.

Kali Mur - Kalium Muriaticum

Důležitý minerál pro sliznice horních cest dýchacích.

Calc Fluor - Calcarea fluorica

Biochemická sůl na elasticitu a regulaci keratinu. Zabezpečuje elasticitu tkání a zdravou zubní sklovinu. Posilňuje pohyblivost kloubů, elasticitu šlach i cév. 

Mag Phos - Magnesia Phosphorica

Relaxace svalů a činnost nervů. Snižuje nervové napětí a reguluje vylučování žláz. 

Kali Sulph - Kalium Sulphuricum

Dýchání buněk a detoxikace. Zodpovídá za přístup kyslíku do buňky a oxidaci. 

Nat Phos - Natrium Phosphoricum

Biochemický neutralizátor kyselin. Udržuje rovnováhu pH, pomáhá při překyselení organismu

Calc Sulph - Calcarea Sulphurica

Biochemický systémový čistič. Podporuje činnost jater zprůchodňuje a čistí tkáně

Slilicea

Sloučenina křemíku dodává tkáním pevnost a strukturu. Pomáhá udržovat pevnou zdravou pokožku, vlasy a nehty, klouby a pojivové tkáně. Chrání nervy. Pomáhá při jemné a citlivé kůži, při vypadávání vlasů, lámavosti nehtů, předčasných vráskách, které jsou hluboké. Má omlazující , liftingový účinek, posilňuje šlachy a vazy.

Calc Phos - Calcarea Phosphorica

Krvetvorba. Pevnost kostí. Proteosyntéza. Činnost svalů. Důležitá ve fázi intenzivního růstu dětí, v těhotenství a při kojení. Zodpovídá za metabolismus bílkovin a tvorbu hormonů. Pomáhá při nechtěném náhlém hubnutí, nechutenství.Dětem, které mentálně neprospívají, mívají bolesti hlavy ze zvýšené zátěže ve škole a pomáhá i při hyperaktivitě dětí. Projevuje se také studenými končetinami

Nat Mur - Natrium Muriaticum

Zabezpečuje hydrataci buněk a tvorbu tepla. Pomáhá při projevech dehydratace.Díky hydrataci buněk má liftingový účinek, odstraňuje únavu, malátnost a pocit chladu. Nedostatek se púrojevuje otokem očního víčka, rozšířenými póry, zvýšenou chutí na slané, nechutí příjmat vodu, nebo velkou žízní, problém ráno vstávat.

Ferr Phos - Ferrum Phosphoricum

Posilňuje imunitu. Okysličování. 

Biokomplex

Kombinace. Vyvážená směs všech dvanácti základních složek . Doporučuje se na doplnění minerálů pro všechny ve vyšším věku a při vysokém psychickém, nebo fyzickém vypětí.