Tkáňové soli

Poradenství a prodej produktů

 

BIOCHEMICKÉ TKÁŇOVÉ SOLI

"Obnova buňky a tím i celého těla je výsledkem vyrovnání deficitu anorganických solí."

(Dr. Wilhelm H. Schüssler)

Název biochemické tkáňové soli je odvozen od konceptu 12 základních minerálních solí, které se nachází v tkáních a buňkách lidského organismu. V 19.stol. biochemické soli definoval Dr.Med. Wilhelm H. Schüssler. kterého považujeme za průkopníka biochemie. V podstatě jde o sloučeniny sodíku, draslíku, železa, vápníku, síry, fosforu, chlóru a křemíku, které se nachází v lidském organismu- v jeho tkáních a krvi. Jejich rovnováha a správný pohyb jsou velmi důležité pro udržení zdraví.

Tyto látky získáváme samozřejmě z potravy, ale v dnešní době jsou potraviny často ochuzené o tyto minerální látky.Kromě toho ještě zvýšená fyzická, či duševní zátěž přispívá  k narušení rovnováhy esenciálních minerálních živin, což se nakonec projeví zdravotními problémy.

Dr.Schüssler a jeho následovníci věřili a věří, že všechny léčitelné zdravotní problémy je možné léčit obnovením rovnováhy záklafdních minerálních látek.

Minerální anorganické látky se velmi těžce vstřebávají. Bylo zjištěno, že nejlepší vstřebatelnost je  při zpracování anorganického materiálu homeopatickou trituací na potenci D6.Minerální látky se v této formě nachází i v potravě.

Tkáňové soli  nesmíme zaměňovat s homeopatií!!! Minerální soli se nevyrábí podle homeopatického zákona podobnosti( podobné se léčí podobným), ale na základě deficience- tělu dáme to, co mu podle jistých příznaků chybí.

Tags: